Geçtiğimiz Cumartesi’nden beri ülkede sürekli bir çalışma var.

Yollar yapılıyor, boyanıyor, yıkanıyor ve birçok Belediye çalışıyor.

Türkiye Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın güzergâhı üzerindeki tüm yollar yeniden yapılıyor.

Keşke Sn. Tayyip Bey her üç ayda bir KKTC’ye gelse. Hatta tüm tatillerini de KKTC’de geçirse.

Kendi halkının tepkisine kulak tıkayan ancak Türkiye Başbakanı’nın adaya ziyareti için tüm altyapıyı göstermelik dahi olsa yapmakta olan yetkililer belki daha çok çalışırlar.

Nisan 2009 seçimlerinin ardından ülkenin önceliklerine hiçbir önem vermeyen, çözüm ve açılım ortaya koymayan Hükümet şimdi dört günden beri harıl harıl çalışıyor ve altyapısı olmayan yollara/caddelere makyaj yapıyor.

Son zamanlarda yaşanan birçok ölümlü kazanın ardından isyan eden toplum, altyapı eksikliğinin kazalarda bir neden olduğunu defalarca dile getirmiş olmasına rağmen yeterli önlem ve yatırımı yapmayan yetkililer, Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi ile köstebek yuvasına dönen yolların yenilenmesini yapıyor, eksik kaldırımları ve yasal trafik çizgilerinin eksik kısımlarını tamamlıyor.

Keşke Sn. Başbakan her üç ayda bir gelse…

KKTC Meclisi geçtiğimiz hafta tatile girdi. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan kurtulması adına yeterli Yasal düzenlemeleri yapmadan, 2012 ekonomik vizyon ve hareket planını ortaya koymadan tatile giren Meclis, belki Sn. Başbakan’ın ziyareti ile açılır ve çalışmaya başlar diye de ümit ediyorum.

“HÜKÜMET OLMAK…”

Geçtiğimiz hafta Güney Kıbrıs’ta yaşanan patlamada 13 kişi yaşamını yitirmişti.

Bu üzücü olayın ardından önce RMMO Komutanı ardından da Savunma Bakanı ardı ardına istifa etmişlerdi.

Dün de Dışişleri Bakanı bu olay yüzünden istifa etti.

“Sorumluluk Bilinci” ile istifa eden sorumlular bu hareketleri ile belki 13 kişinin kaybını geri getiremeyecekler ama sorumluluklarını yerine getiremedikleri için onurlu bir davranış sergileyerek istifa etmişlerdir.

Adanın Kuzeyinde ise tarih boyunca hiçbir zaman böyle bir “İstifa” yaşanmamıştır.

Yıllardan beri Hükümet edenler ile ilgili tek bir davanın bile açılmadığı ancak yaşanan yolsuzlukların herkesçe bilindiği de bir gerçektir.

Güney’de yaşanan bu olay Kuzey’de olmuş olsa idi, Hükümet önce havanın sıcaklığından dolayı “kader-kısmet” derdi ardından da çalışanları suçlardı.

İşte fark burda…

Kategori
Etiketler

Henüz mesaj yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
Arşivler