Meclis’de var olan 50 seçilmiş Milletvekili var! Geçtiğimiz hafta, sözde YASAMA organı olan Meclisin varlığının ve/veya ağırlığının koca bir hiç olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Bir önceki Hükümetin Meclisi hiçe sayarak “Kanun Hükmünde Kararnameler” ile yönettiği dönemlerde, şu anda Hükümete bulunan CTP çok ağır eleştirilerde bulunmuştu. Gün geldi o koltuğa oturan CTP, Meclisi hiçe sayarak aynı uygulamaları hayata geçirdi. Eminim şimdi CTP’li yetkililer de tıpkı o zamanki UBP yetkilileri gibi aynı savunmayı yapacaklardır; “Yaz’dayız, Meclis kapalı, ne yapalım..” Yalancı çoban hikâyesi gibi bu iş. O koltuğa oturan başta siyasi rant uğruna herşeyi yapabiliyor.

Adaletsiz ve taraflı olarak düzenlenen “Bilançoların Güncellenmesi ve Tahsilatın Hızlandırılması” Yasa Tasarısı, içinde barındırdığı eksiklikler yüzünden birkaç zamandır beklemekteydi. Yazı fırsat bilen Hükümet, Yasalaşmamış bu adaletsiz Yasa Tasarısını, Kanun gücünde Kararname ile yürürlüğe koydu. Öyle bir adaletsiz yapı var ki içinde, inanılır gibi değil. Ama kurguda “Aklanacak-Paklanacaklar” var. Şimdi buradan bu Yasayı geçiren Bakanlara ve 50 seçilmiş sahne sanatçısına bir sorum var. Hadi yanıtlasınlar..

Yasa, şahıs ve şirketlerin geçmiş 7 yıllık hesaplarını (2013 dâhil) tamamen temizleme ve bu döneme ait Vergi Dairesinin gelecekte asla inceleme yapmayacağını taahhüt ediyor. Ama şu an Vergi Dairesince gelişi güzel, mesnetsizce hayal ürünü olarak yapılan Re’sen Vergi uygulaması bulunan şahıs ve şirketler (ki tamamen bir siyasi ve/veya kişisel silah olarak kullanılmaktadır) bu Yasadan yararlanamayacak. Bu adaletsizliğin yaratıcıları soruma cevap versinler;

Soru:

2014 yılı içerisinde KKTC’de var olan bir şirket, 30 Milyon TL vergi borcunu göz göre göre sildirmiştir. O kadar ki Maliye Bakanlığı %100 haklı olduğu bu davadan geri çekilmiştir. 30 Milyon TL Kamu Zararı yaratan bu uygulama günlerce kamu önünde tartışıldı. Bu utanç verici olay için Meclis Araştırma Komitesi kurdu. Olayı ilk günden beri ört bas etmeye çalışan Hükümet ve Maliye Bakanlığı, çıkartmış olduğu bu Kanun Hükmünde Kararname ile davasından vaz geçerek 30 Milyon TL kamu zararına yol açmasının ileride bir başka Hükümet tarafından irdelenmesinin veya araştırılmasının önünü Yasal olarak kapatmış oldu. Ey Meclisteki 50 arkadaş! Sizin bu olayı araştırmak için kurduğunuz komite şimdi ne yapacak? Gerçi bugüne kadar hiçbir şey yapmamıştınız!! Bu Yasa sizi de kurtardı çünkü hiçbirinizin bu Devlet hazinesinin 30 Milyon TL zarar etmesine itirazı yoktu.

Siz o Meclise yakışmıyorsunuz. Ne bu Devletin ne de bu Halkın çıkar ve menfaatlerini korumuyorsunuz. Üstelik size de ihtiyaç yok. Kanun Hükmünde Kararnameler ile Hükümet kendi inandığı adaleti dağıtıyor ve Yasama organı olarak düzenlemeleri yapabiliyor.

Göz göre göre, Devletin zarar etmesine göz yuman, adaletsiz ve taraflı yasal düzenlemelerin uygulamasına ses çıkartmayan Milletvekillerimiz, eve gidin!! O Meclisi kapatın!! Kahvenizi, sohbetinizi mahalle kahvesinde yapın!!

Ve ilgililere;

Kendi menfaatleriniz için toplumun haklarını savunmayan ve adaletsizlik yapanlar, gün gelir kendi haksızlığınızı adalet önünde pişmanlıkla anlatırlar. O gün geldiğinde de ki gelecektir, umarım ve dilerim bu dik duruşu sergilersiniz. Koltuklar, unvanlar geçicidir. Siz bunu hala anlamadınız..

Kategori
Etiketler

Henüz mesaj yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
Arşivler