Dünya’da küresel ısınma sonucunda buzullar eriyor…

Ekonomimizde Türk Lirası eriyor…

Ada tabanında Siyasetimiz eriyor…

Halkın dayanma gücü eriyor…

Bu erimelerin, kayıpların önüne geçemiyoruz. Belki çoğu bizlerin elinde değil ama ülkenin siyasi alanda erimesine ‘dur’ veya ‘devam’ demek, işte bu hepsinden farklı olarak bizim elimizde…

Kıbrıs Türkü, siyasi istikrar açısından sanırım dünyanın en kötü istatistikî verilerine sahip ülkelerden biri olarak tarihe geçmiştir. 44 yılda 41 Hükümet. 44 yılda birçok alanda varmamız gereken hedeflere varamayan, başarılı işlere imza atamayan, adalet duygusundan uzak “şakşakçılar” üzerinden yönetilen siyasi yapımız artık yeniden yapılandırılmak zorunda. Var olan aynı siyasi partiler ve aynı siyaset adamları ile ülkede kronikleşen 10 tane problemi çözemedik. Tam 44 yıldır aynı problemler masada. Her türlüsünü denedik, hepsi geldi geçti ama problemler masada kaldı.

Farkında mısınız bilmem ama Hükümet Kurma Çalışmaları kapsamında tek konu “kim bakan olacak…”

Hangi konu nasıl çözülecek değil, Kim Bakan olacak ve hangi parti hangi bakanlığı alacak? “Ekonomik olarak Türk Lirası’nda yaşanan olumsuz gelişmeler, kontrolsüzce artan ülke nüfusu, eğitimdeki kalitesizlik, hastanelerin pisliği, iş görmezliği, batan belediyeler, iflas eden iş insanları, mazbata mağdurları, artan işsizlik, siyasi rant dağıtım ve dağılımları, büyüyen kamu maliyeti ve artan personeli, haksız rekabet, adil olmayan vergi sistemi, pahalı ulaşım, boş Oteller, kepenk kapatan esnaf, trafik kazaları, cinayetler v.b…”

Bunlar ne ki? Bunlar sorun mu? Peeeee, bu mu sıkıntı? Hayır. Sıkıntı; kim bakan olacak?

Eriyoruz…

Siyasi partiler olarak da, siyasetçi olarak da, seçmen olarak da…

Eriyoruz! Erimeyen ve aksine büyüyen tek şey ise, yukarıda saydığım ve kimsenin umuru olmayan ülke problemleri…

Kategori
Etiketler

Henüz mesaj yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
Arşivler