Bu ülkede Sağlık kimin umurunda. Yaşananlar ortada. Bağıra bağıra geliyorum dedi bu günler. Ama esas soru “Özel Sektör Açık Kalmalı mı ?”
1. Sağlık önlemi için Hükümet şunu düşündü; Özel Sektörü kapar isek paramız yok ki ödeyelim Özel Sektörü. TC den aldık 800 milyon ama hepsini 13. Maaşa, pandemi dönemi vardiya çalışan veya hiç çalışmayan kamu personelinden yaptığımız kesinti iadelerine ve 7 ay okula gitmeyen öğretmenlere “hazırlık ödeneği” olarak aldığımız borçlara ödedik (yaklaşık 900 milyon TL, bunlar için de 100 milyon TL borç alımdı üstüne). Özel Sektörü borçlandıralım sonra bakarız. Onlar kim ki, birlik olamazlar. Statüko gereği özel sektörü böler yönetiriz Seçimlerde.
2. Özel Sektörün %70’i açık, sokaklar ve yollar insan dolu ama sözde kapatmış önlem almış gibi yaptık. Kamuda da Vardiyaya geçtik. 15 gün çalışıp tam maaş alacak birçok kamu personelinin parasını tama yakın ödeyebilmek için, Özel Sektör çalışmalı. Gerekir ise ölmeli ama çalışmalı. Herkes yerini bilecek. Bize ne özel sektörden. Onlar çalışsın kamu maliyesinin maliyetini ödesin.
Başka tek bir mantıklı açıklama yoktur. Siyaset uğruna 50 vekil, iktidarı ve muhalefeti 13 Mart 2020 den bugüne bu ülkeyi bitirdiniz. Siz meclisse boş boş konuşup boş zamanlar harcayıp, bu ülkeyi ateşe atarken sizler de fanatikleriniz de şakşakcılarınız da alkış tutardı. Ve üstüne herkesi aptal sanırsınız hepiniz de.
İnanın, son zamanlara kadar siyasette yaşanan tüm çirkinlikler dahil ben kendi adıma sanıyordum ki “Her şey Siyaset İçin” Hayır Her şey Siyaset İçin değil, Tüm Siyasilerin de Bu Halkın davranışları da çıkarları için değil ÜLKE olarak KAPSİTEMİZ BU KADAR Çünkü 6 ay sonra Biz oy vereceğiz ve bunlar da yine seçilecek Seçilen ayni Seçen de ayni ÜLKE olarak KAPASİTEMİZ BUDUR…
Siyaseten de Halk olarak da Rüzgar Ektik Fırtına Biçeriz
Kimse şikayet etmesin !!!!!!
Kategori
Etiketler

Henüz mesaj yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
Arşivler