Hükümet in Sloganı
“KREDİNİ AL BORCUNU ÖDE”
Tapu Çarsamba açılıyor.
Krediyi al faizi öde,tapu ya harcını öde Devlet Kasasi dolsun, memurunu ödesin – Bankalar kazansın Vatandaş ve İşletmeler borç batağında sürüklesin.
Sağlık kimin umurunda.
Ya da iflas edecek kurumlar.
Başta özel sektörün hakkını savunmayan Ticaret Odasını tebrik ederim
Bu ülkedeki ekonomik yıkımın temelini Covid19 değil, beceriksiz tutarsız Hükümet Kararları ve Ticaret Odası gibi kişisel ticari pozisyonlarını, üyelernin ve toplumun önünde tutan zihniyetler getirecektir. Birçok is insa i Ticaret Odasinin bu pasifiğinin ve sessizliğini konuşuyor zaten.Herkes neyin ne olduğunu biliyor zaten. Bircok meslek odası isyan ediyor ama Ticaret Odasından ses yok… Cok değil günü gelip sektördeki iflaslar artınca anlayacaksınız ama umurunuz olmadığı ici sizleri bağlayan birşey yok.
Bu halk hepimizden bunun hesabını soracaktır.

Özel Sektör çalışanını Dilenci Yerine koyan Hükümet, 1.500TL yi ödememek adına Yasa yapanlar,buna ses çıkarmayan Ticaret Odası nin ekonomi adına yarattığı yıkım ile ülke geleceğini finans kuruluşlarına teslim etmişlerdir. Dahasi,tüzük sadece Nisan 2020 kapsar. Acılacak yerler Mayıs 20 de teşvik alamayacak…dahasi da var da, tesvik alan işveren ikinci ay sonunda tasarruf uğruna işçi çıkaramayacak. Temmuz ayı sonuna kadar. Tam nir kaos tam bir rezalet.
3-5 ticaret erbabı ve 3-5 siyasi…
Kişisel çıkarlar
Işsizlik bilmezlik ve pişkinlik…
Siz bu toplumun yuzune nasıl bakacaksınız
Zaman size gösterecektir…

Etiketler

Henüz mesaj yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
Arşivler